News Letter
* Email
Name 
Subscribe
 
Champagne Laurent-Perrier Ultra Brut v dárkovém balení

Champagne Laurent-Perrier Ultra Brut v dárkovém balení

Kód zboží: 1082
Cena: 1 940 Kč
Ks
Výrobce: Laurent-Perrier


Vína
Barva Bílé
Ročník NV
Oblast Champagne
Odrůda Chardonnay, Pinot Noir
Styl vína Delikátní & lehké
Objem lahve 0,75 l
Země původu Francie
Klasifikace Appellation d´Origine Controlée (AOC)
Výroba Zrání na lahvi minimálně 4 roky
Hodnocení 93b Wine Enthusiast, 90b Wine&Spirits Magazine, 18/20 Decanter, 17,5/20 Jancis Robinson MW, 2* Guide Hachette, bronz Decanter World Wine Awards
Servírovací teplota 8 °C
Terroir Křídové
Obsah alkoholu 12%
soulad

Víno křišťálově průzračné, velmi světle žluté barvy. Ve vůni intenzivní a vyvážené se širokou paletou aromat jako citrusové a bílé ovoce, květiny (zimolez). Jeho chuť je lehká a delikátní, květinové a ovocné tóny se pěkně doplňují s intenzivní mineralitou.

Laurent-Perrier Ultra Brut se vyrábí od ročníku 1976, jehož vysoké teploty umožnily vyrobit harmonické Champagne zcela bez dosáže; zároveň jím Laurent-Perrier navázal na tradici svého Champagne sans sucre již z 19. století. Od té doby bylo vyrobeno pouhých 8 cuvée, aktuální je převážně z teplého ročníku 2006. Neskutečně průzračná chuť tohoto Champagne nechává maximálně vyniknout elegantní minerální tón křídového podloží a ideálně doplňuje proměnu francouzské kuchyně od těžkých omáček po lehká jídla „nouvelle cuisine“, založená na zvýraznění chuti primárních surovin. Vzhledem k pečlivému výběru jen těch nejzralejších hroznů z kvalitních poloh je lahodné a harmonické (víno je od začátku vytvářené s ohledem na nulovou dosáž - jedná se tedy o zcela jiné cuvée než klasický Brut: 55% Chardonnay, 45% Pinot Noir). Díky svojí křehkosti a svěžesti je ideálním doprovodem například k ústřicím či kaviáru. Perličkou je, že vzhledem k mizivému obsahu cukru a tudíž nízkému obsahu kalorií se Ultra Brut stal součástí fitness plánů některých osobních trenérů v USA. Jeho lehkost vyjadřuje i elegantní balení v kombinaci metalické modři, stříbrné a šedé.

Aperitiv, Mořské plody, Kaviár

Vyzkoušejte také

alt
© 2007-2020 Le Bourgin