News Letter
* Email
Name 
Subscribe
 
Chateauneuf du Pape rouge La Bernardine M. Chapoutier

Chateauneuf du Pape rouge La Bernardine M. Chapoutier

Kód zboží: 1860
Cena: 1 145 Kč
Ks
Výrobce: M. Chapoutier


Vína
Barva Červené
Ročník 2017
Oblast Rhone
Odrůda Grenache, Syrah
Styl vína Kořenité & plné
Objem lahve 0,75 l
Balení 6 ks
Země původu Francie
Klasifikace Appellation d´Origine Controlée (AOC)
Výroba V betonových tancích po dobu 12 - 15 měsíců.
Hodnocení 90 bodů Robert Parker
Servírovací teplota 16-18°C
Terroir Čtvrtohorní terasy a kamenité - vinice jsou pokryty velkými kameny pocházejícími z původního koryta řeky Rhony.
Obsah alkoholu 14.5%
soulad

Jedno z nejslavnějších francouzských červených vděčí za svůj vznik papežskému schizmatu - díky novému papežskému sídlu v Avignonu (odtud i název: Chateau - neuf - de -pape znamená doslova Nový papežův zámek) se v okolí usadili vinaři z jihu a přinesli kraji slávu a papeži kvalitní víno. Zdejší réva je obklopena silnou vrstvou oblázků, které ve dne kumulují teplo, aby jej v noci předávaly kořenům; i proto je Chateauneuf de Pape tolik koncentrované a silné. Pravidla zdejší AOC umožňují používat až 13 odrůd; Michel Chapoutier se ovšem vydává nesnadnější, klasičtější cestou založené převážně na Grenache a doplňované jen velmi malým množstvím dalších dvou. Výsledkem je čistota výrazu a autenticita - právě takové víno nejlépe odráží svůj terroir i charakter ročníku, nikoliv jen názor vinaře a umění asambláže.

 
Jedinečný otisk vinařství každopádně najdete na etiketě: Braillovo písmo, typické pro všechny láhve značky Chapoutier, které nese informace o víně a vyjadřuje dlouhodobou podporu charitativních organizací pracujících s nevidomými. Ražba na hrdle představuje papežský znak klíčů svatého Petra a zároveň garanci kvality.
 
Jeho sezóna přichází hlavně v zimě, kdy jeho přirozená síla, opulence a hřejivost nejvíc zahřeje na těle i na duši. Můžete si ho vychutnat hned - užít si intenzivní tóny višní, ostružinového džemu, černého rybízu, sušených švestek a typickou kořenitost lékořice a kávy; pozvedne v podstatě jakýkoliv pokrm z červeného masa, nicméně jeho silná osobnost se neztratí ani vedle výrazných jídel ze zvěřiny, marockých tajine, kachny s ovocnou omáčkou nebo braisovaných jídel jako volská oháňka a hovězí po burgundsku. 
Nebo si můžete chvilku počkat - na hlubší vůni fíků a sušených datlí, typickou živočišnou vůni kůže, podhoubí a lanýžů, k nimž je vyzrálé Chateauneuf du Pape ideálním doprovodem. Milovníci klasické opulentní francouzské kuchyně nechť s ním uctí zajíce á la royale, jehož bohatost a sytost chuti se skvěle snoubí s intenzitou a korpulencí tohoto vína.

Červené maso, Orientální kuchyně, Zvěřina, Jehněčí

Vyzkoušejte také

alt
© 2007-2019 Le Bourgin