News Letter
* Email
Name 
Subscribe
 
Chardonnay Secret de Lunès Organic

Chardonnay Secret de Lunès Organic

Kód zboží: 1987
Cena: 275 Kč
Ks
Výrobce: Ostatní


Vína
Barva Bílé
Ročník 2018
Oblast Languedoc
Odrůda Chardonnay
Styl vína Ovocné & středně plné
Objem lahve 0,75 l
Balení 6 ks
Země původu Francie
Klasifikace Vin de Pays
Výroba Mechanická sklizeň v nočních hodinách pro zachování svěžesti v hroznech. Zrání 4 měsíce na kalech v nerezových tancích a ze 30% v dubových sudech.
Servírovací teplota 8-10 °C
Terroir Písčito-jílovité s vápencovými oblázky
Obsah alkoholu 13%
soulad

Vinice tohoto vinařství se nachází v Languedocu blízko Středozemního moře na svazích pohoří Moure v terasách s jedinečným terroir – podloží je písčitojílovité s vápencovými oblázky z pravěkého moře napovrchu. Toto místo je vlastně dobře zachovalý ekosystém, jelikož široko daleko zde není nic kromě různých keřů, olivových hájů, vinic, divoké zvěře a včelích úlů... Je to místo, kde Philippe a Frédéric Jeanjean pokračují ve stopách svých rodičů, kteří zde přivedli vína Lunès k životu. Není zde jediná stopa po chemických herbicidech, vše je obděláváno v bio režimu a od roku 2013 i s certifikací. Vinice se rozprostírají na zvlněných kamenitých svazích podélně s pobřežím, na které je nádherný výhled z vyšších míst na Středozemní moře. Jsou chráněné před severními větry a ochlazované vlhkými mořskými vánky, čímž si hrozny zachovávají svěžest během zrání navzdory intenzivnímu slunečnímu záření v Languedocu.
Chardonnay má světle žlutou barvu se zelenkavými odlesky, buket svěžího ovoce (greapfuit, exotické ovoce) a bílých květů (zimolez) s nádechem dubového sudu. Na patře je svěží, dobře vyvážené a příjemně sametové, s chutí ovoce a vanilky a jemnou mineralitou v závěru.

Sýry s bílou plísní (Chaource, Brie, Coeur de Neufchatel, Coulommiers..)

Zákazníci, kteří si koupili toto víno, zakoupili také

Vyzkoušejte také

alt
© 2007-2019 Le Bourgin